Rowenta Süpürge Kullananlar Dikkat! Bu Yazı Tam Size Göre

Elektrik süpürgesi konusunda akla ilk gelen markalardan biri Rowenta olsa da, elektrik süpürgemin bir anda bozulması, beni tamamıyla büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Çocuklarımdan dolayı, evimin içi sürekli olarak dağınık ve kırıntı dolu. Haliyle bende elektrik süpürgesi konusunda bilindik bir markayı tercih etmek istedim ve Rowenta elektrik süpürgesini aldım. Ancak kullandıktan bir süre sonra, elektrik süpürgemin eskisi kadar iyi çekmediğini ve performanstan düştüğünü fark eder gibiydim. Ancak bu durumun psikolojik olarak beni etkilediğini ve makinemin herhangi bir sorun yaratmadığını düşündüm. Gel zaman git zaman, yine standart olarak evi süpürürken, makinemden birden garip sesler gelmeye başladı. Tam kapatma tuşuna uzanıyordum ki, makine zaten kendiliğinden kapandı. Bu kapanma açıkçası beni korkuttu ve hatta makine patlayacak sandım. Çünkü makinemden beni böyle düşüncelere kapılacak kadar garip sesler gelmişti.

Elektrik Süpürgesi Torbası Büyük Önem Taşıyor
Evimde ki bu kırıntıların nereye gittiğini düşünmeden, günde 2-3 kez elektrik süpürgesini çalıştırıp, çocuklarımın evim üzerinde bırakmış olduğu şaheserleri süpürüyordum. Elektrik süpürgem arızalanmadan önce de zaten kırıntıları çekerken baya zorlanıyordu. Rowenta Servis Buca ile iletişime geçtim ve süpürgem için evime kadar geldiler. Elektrik süpürgemin torbasının tamamen dolu olduğunu ve bu doluluk oranıyla birlikte çok zorlandığını dile getirdiler. Öncelikle tabi ki şaşırdım. Böyle bir durumla karşılaşacağımı beklemiyordum ve sorunun mekanik olarak kaynaklandığını düşünüyordum. Ancak bir süre sonra elektrik süpürgesinin bu eziyete dayanamadığını ve kendini korumaya almak için kapandığını, evime gelen Rowenta servisi sayesinde anladım.

Torbanın Yanı Sıra Elektrik Süpürgesi ile Çekilen Nesneler de Çok Önemli
Rowenta Buca servisi yetkilileri, elektrik süpürgelerinde torba değişimlerinin yanı sıra çekilen nesnelerinde büyük önem taşıdığını, bu nedenle süpürgenin kapasitesini zorlayacak ya da borularını tıkayacak olan nesnelerden uzak durmam gerektiğini belirttiler. Bu gibi durumlara dikkat edilmemesi sonucunda ise makinenin daha büyük zararlar görebileceğini ve sorunların bana ekonomik olarak daha pahalıya mal olacağının altını çizdiler. Rowenta Servis Buca yetkilileri, elektrik süpürgelerinin çekim gücü konusunda kendi standartlarının aşılmamasını ve bu standartların yanı sıra sıvı maddelerin elektrik süpürgesinden uzak tutulması gerektiğini dile getirdiler. Sıvı maddelerin hem hazneye hem de mekanik yapıya sızarak, ciddi problemlere yol açtığını da sözlerine eklediler.

Elektrik Süpürgelerinin de Bakıma İhtiyacı Var
Ülkemizde birçok kişinin elektrik süpürgesi konusunda bilinçsiz davrandığını ve bakıma önem vermediklerini Rowenta Buca servisi yetkilileri dile getirdi. Bu nedenle elektrik süpürgelerinin torba değişimlerinin, hava filtresi değişimlerinin ve diğer birçok bakımının, servisler tarafından yapılması gerekmektedir. Ben de bu konu hakkında servis tarafından bilinçlendirildiğim için senelikte olsa süpürgemin bakımlarını yapmaya karar verdim. Öte yandan Rowenta Servis Buca yetkililerine de yardımları ve bilgilendirmelerinden ötürü sonsuz teşekkürlerimi ilettim.

Leave a Comment