Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Günümüzde evlerin küçük yapılığı bilinen bir gerçektir. Eski yıllarda yapılan evlerin geniş olması nedeniyle evin bazı odalarının daha geniş görünebilmesi için yapılabilecekler diye bir şey söz konusu değilken, günümüzde bu artık ciddi bir sorun haline geldi.

Özellikle de salonların küçük olması salon takımlarının ya da oturma gruplarının sığmasının yanı sıra nasıl geniş gösterilmesi gerekiyor sizlere bazı tüyolar vererek küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna cevap vermiş olalım.

Küçük salonlar için tercihiniz öncelikle köşe takımları olmalıdır. Bunun yanı sıra duvarlara raf ya da benzeri dolaplar asarak da geniş gösterebileceğiniz gibi daha geniş alanlara da sahip olacaksınız anlamına gelecektir. Aynı zamanda salon içerisinde köşe kısımlara yerleştireceğiniz aynalarda derinlik katacak ve dekoratif küçük eşyalarla süsleyerek de dizayn edebilirsiniz.

Küçük salonların aydınlatmasında sarkıt avizeler ya da kocaman avizeler kullanmak yerine küçük tek lambalı bir ışıklandırma kullanabilirsiniz. Hem göze daha iyi hitap edecek hem de salonun içini çok sıkmaz. Eğer ev size ait ise tavana gömmeli olan Led ışıklardan monte ettirebilirsiniz.

Perde seçimi ise kesinlikle natürel renklerden tercih edilmelidir. Aynı zamanda tavandan zemine kadar uzanan perdeleri kullanmayınız. Kısa perdeler odanızı daha ferah gösterecektir. Son olarak duvar renklerinde koyu renklere yer vermeyiniz. İç açıcı açık renkler tercih etmeniz odanıza ayrı bir hava katacaktır.

Leave a Comment