İyi Bilgi: Philips Marka Ürünlerimi Nasıl Daha Sağlıklı Kullanırım?

Son zamanlarda evimdeki elektrikli aletler ile aramızda biraz moral bozucu bir ilişki var. Yıllardır severek kullandığım birçok alet sıra ile bozulmaya, eskisi gibi çalışmamaya başladı. Özellikle kalitesine güvenerek çeyizime kattığım ve neredeyse 10 yıldır severek kullandığım Philips marka süpürgem birden çalışmaktan vazgeçince nasıl bir moral bozukluğu yaşadığımı tarif bile edemem. Ancak bu konuda Philips Servis Bornova yetkililerine teşekkür etmeliyim. Kendileri kısa sürede servis talebimi cevaplandırdı ve ürünü tekrar eski güzel günlerine geri döndürdü. Hatta çekişi bile şimdi daha iyi diyebilirim. Konuşkan bir yapım olduğu için serviste beklerken elektrikli eşyaların kullanımı konusunda uzmanlarından bazı bilgiler aldım. Bu bilgileri sizinle de paylaşarak yaşayabileceğiniz sıkıntıları önlemek açısından bir yazı kaleme almaya karar verdim. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuş olur.

Eski Bir Binada Oturuyorsanız Elektrik Hattınızı Kontrol Ettirin
Bornova Philips Servisi ustalarının son zamanlarda en çok uğraştıkları konular arasında elektrik hattındaki dalgalanmalar sebebi ile motorunda yanma veya kısa devre yaşanan aletler geliyormuş. Özellikle yaz mevsiminde herkes klimalara yüklenince il çağında elektrik kesintileri zaten kaçınılmaz bir durum. Ancak bir de tesisatınız da sorun varsa neredeyse tüm elektrikli aletlerinizin bozulmaması işten değil. Bu durumu önlemek için bir elektrik ustası ile görüşerek tesisatınızı genel olarak kontrolden geçirebilirsiniz. Bunun yanında akım ölçer prizler sayesinde cihazlara gelen akımı belirli değerlerde sabit tutabilir arızaları önleyebilirsiniz.

Düzenli Cihaz Temizliğine Özen Gösterin
Temizlik zaten benim takıntım. Ancak özellikle elektrikli süpürge gibi aletler için temizliğin önemi inkar edilemez. Bazen dalgınlığımıza geliyor toz torbalarını değiştirmeyi unutuyoruz. Ya da süpürgeyi nemli yerlerde kullanıyor içinin ıslanmasına neden olabiliyoruz. Kimi zaman da dikkatsizlik sebebi ile keskin ve büyük parçaları süpürgeye çekerek içinin hasar almasına neden oluyoruz. Bu durumların önüne geçebilirseniz çok daha uzun bir süre iyi performans ile süpürgenizi kullanabilirsiniz. Philips Servisi Bornova mağazasında bu nedenler ile arızalanmış süpürgeler sıra sıra dizilmişti.

Küçük Ev Aletlerini Fazla Zorlamayın
Adı küçük kendi büyük işler yapan mikser, blender, mutfak robotu gibi aletlerde en fazla arıza zorlanmadan kaynaklanıyormuş. Bu nedenle her üründe belirtilen rakamlarda malzeme için kullanmak oldukça önemli. Örneğin mutfak robotuna haddinden fazla sert madde dolumu yaptığınızda karıştıramadığı için motorunun yanması en fazla karşılaşılan problemler arasında yer alıyor.

Leave a Comment